Tulevased sündmused:


Eesti ühe armastatuima helilooja Olav Ehala ja rahvusvaheliselt tunnustatud lauljatari Hanna-Liina Võsa lummav kontsert Eesti Rahvuslikus Klaverimuuseumis, Holdre Lossis.  


Pileteid kontserdile leiate:Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2024“
100 mõisa sarjas mängitud.
26 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 106-aastases Eesti Vabariigis.
Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.
 
Toetame koos Corelli mõisamuusikuid!
 
Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Suvel 2022 sai alates aastast 1999 igal suvel toimunud sarjas mängitud 100-s erinevas mõisas üle Eesti ning kontserdisari jätkub juba 26. korda.
 
KONTSERDID ”Eesti mõisad 2024”:
L, 10.08.2024 kell 18 Väätsa mõis-põhikool, Türi kihelkond, Järvamaa
P, 11.08.2024 kell 18 Holdre loss, Eesti Klaverimuuseum, Helme kihelkond, Valgamaa
 
KAVA: säravalt kaunis barokiaja muusika ajastu pillidel, nagu see kunagi mõisasaalides võis kõlada. Bachi, Telemanni, Händeli, Corelli jt meistrite aariad, kantaadid, sonaadid.
ESINEJAD:
Solist MARTIN KARU (kontratenor)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Meelis Orgse (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello), Imbi Tarum (klavessiin)
Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa – haarav ajalooline taust

Mõisates ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud.
Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2,5 tundi.
 
Koos tegutsedes kasvavad väikestest asjadest suured!
..

Muusika 106 Eestimaale kontsert Holdre lossis,
Eesti Rahvuslikus Klaverimuuseumis.


Kavas:

J. S. Bach - Kontsert 4 klahvpillile ja kammerorkestrile, Brandenburgi kontsert nr. 5

A. Pärt -Partiita op.2, P. Vasks- Suveõhtu muusika ja V. Bartulis- Hanami

Solistid:

Irina Zahharenkova, Sven-Sander Śestakov, Neeme Punder, Arvo Leibur, Aurelia Śimkus - Läti, Jonas Balsys - Leedu.

Kammerorkester ME 106.


Pileteid kontserdile leiate :
https://piletikeskus.ee/et/e/y8tryu
Toimunud sündmused!
.


Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Holdre Lossi Külastuskeskus ja Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum
on avatud muuseumiööl kell 18-23. Sissepääs 1€.

Johann Sebastian Bach toimetas oma eluajal trükki vaid neli kogumikku klaviirmuusikat, mis kannavad ühist pealkirja “Clavier-Übung” (“Klaviiriharjutused” I–IV). Aastaks 1731, mil ilmus “Klaviiriharjutuste” esimene vihik kuue partiitaga BWV 825–830, oli Bachil seljataga juba paarikümne aasta pikkune heliloojatee. Ent just kõnealused partiitad olid teosed, millele helilooja andis kõlava nimetuse – oopus 1. Kogumiku eessõna kohaselt pakub autor neid “hingekosutuseks muusikaarmastajatele”. Partiitad koosnevad värvikatest barokktantsudest ja eeldavad esitajalt märkimisväärset virtuoossust.

Age Juurikas on orkestraalse ja sugestiivse esitluslaadiga soolopianist ning kammermuusik. Samuti on ta kirglik pedagoog, kellel on õpilasi nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Käesoleval kontserdil esineb Age Juurikas koos oma klaveriüliõpilastega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.

Piletid kontserdile ikka piletikeskusest:
https://piletikeskus.ee/et/e/zd951g
Muusikalisele rännakule Alo Põldmäega rahvusvahelisel klaveripäeval!
29.03 kell 15.00


Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Tallinna Keelpillikvartett
31.03 kell 17.00
Kavas: Ester Mägi (Klaverikontserdi seade klaverikvintetile, esiettekanne), Arvo Pärt, Jean Sibelius

Kontserdikavas on eesti heliloomingu “grand old lady”, Ester Mägi romantiline ja briljantne klaverikontsert. Lisaks kevadisele romantilisusele on teoses äratuntavad ka eesti rahvaviiside motiivid, mis muudab selles žanris teose unikaalseks. Esitus kammerlikus stiilis – keelpillikvarteti saatel saab teoks tänu Mari Amorile, kes seadis teose kammerkoosseisule. Kontserdil kõlab ka Arvo Pärdi muusika, sh müstiline ja mõtlik “Aliinale”. Klaveri sooloteostest tulevad esitusele Jean Sibeliuse võluvad klaveripalad.Kari Ikonen
05.04 kell 19

Auhinnatud Soome helilooja-pianist Kari Ikonen paneb klaveri kõlama nagu ei kunagi varem, õrnadest kompositsioonidest voolavate improvisatsioonideni. Kasutatakse hulgaliselt ebatavalisi ettevalmistusi ja eritehnikaid, eelkõige revolutsiooniline Maqiano™ Microtuning System, Ikoneni enda pateteeritud leiutis, mis võimaldab tal laiendada oma meloodilist sõnavara tavapärastest lääne häälestustest kaugemale. Kari viib kuulaja maagilisele rännakule läbi aegade ja ruumide, puutumatutest Põhjala metsadest iidse Persepolise basaarideni ja edasi tundmatutesse, kaugetesse galaktikatesse.